Retro Rpg

Miért játszunk? 6. A játékstílus változása, a dungeon crawl (ideiglenes) visszaszorulása.

2021. december 31. 15:24 - Retro Rpg

Üdv,  Az asztali szerepjáték története kezdetén elég egyszerű játék volt a későbbi, vagy a mai állapothoz képest. A megoldások közel sem voltak kiforrottak, de akkoriban ez senkit nem zavart, mert egy igen jól behatárolt játékmenet folyt, egyszerű történeteket meséltek és viszonylag kevés…

Tovább
4 komment

Retro Kincsek 57. - Das Schwarze Auge - Das Fantasy Rollenspiel

2021. december 28. 17:39 - Barnabas Birkas

A német szerepjátékok császára

Első Megjelenés: 1984   A Das Schwarze Auge (röviden DSA) nem csupán a legsikeresebb német szerepjáték, hanem a legnépszerűbb szerepjáték Németországban, ami még a D&D-nél elterjedtebb az országban. Ez nem is csoda, hiszen egy nagyon egyszerű, a számos (5+3) kiadáson keresztül változatlan alap…

Tovább
12 komment

Retro Kincsek 56. - The Extraordinary Adventures of Baron Munchausen

2021. december 22. 18:33 - Barnabas Birkas

"Nos, Báró úr, meséljen nekünk arról, hogyan írt egyszer egy szerepjátékot!"

Első Megjelenés: 1997 Szívem szerint ezt a cikket is úgy kezdtem volna, hogy "Münchhausen báró kalandjait senkinek sem kell bemutatni", de amikor feltettem a kérdést a tizenkét éves lányomnak, hogy tudja-e, kiről van szó, annyi volt a válasz, hogy "nem, de egyszer már hallotta a nevét". Mivel ő…

Tovább
1 komment

Az Interneten tovább élnek - Egy szomorú szerepjátékos történet

2021. december 19. 18:48 - Retro Rpg

Sziasztok, Az alábbi szomorú esetnek érintőlegesen van személyes érintettsége. ‘94 szeptemberében az egyik haverom szólt, hogy a veszprémi Vetési Albert gimnáziumban indul egy szerepjátékos klub és ha érdekel, nézzük meg. Kiváncsiságból elmentünk az alakuló ülésre. Nagyjából másfél-kéttucatnyi,…

Tovább
Szólj hozzá!

Retro Kincsek 55. - DC Heroes Role Playing Game

2021. december 15. 16:06 - Barnabas Birkas

Vörös köpeny és denevérmaszk - Az első szerepjáték a DC hőseivel

Első Megjelenés: 1985  A DC Heroes első kiadása 1985-ben jelent meg a Mayfair Games gondozásában, szorosan a TSR-féle Marvel Super Heroes nyomában járva. A kiadó saját MEGS (Mayfair Exponential Game System) rendszerét használó játék elnyerte a kritikusok tetszését, bár azt többen megjegyezték, hogy…

Tovább
Szólj hozzá!

Retro Kincsek 54. - Marvel Super Heroes

2021. december 07. 19:49 - Barnabas Birkas

Az első szerepjáték, ahol Pókember vagy Amerika Kapitány bőrébe bújhattunk.

    Első Megjelenés: 1984   A TSR kiadó az 1980-as évek közepén több nagy sikerű film licenszét is megszerezte szerepjátékokhoz (Indiana Jones, Conan), 1984-ben pedig a Golden Heroes és a Superworld nyomdokain járva maguk is egy szuperhősöket felvonultató képregény-játékot jelentettek meg, a…

Tovább
2 komment

Miért játszunk? 5.2 Minden más

2021. december 06. 19:14 - Retro Rpg

Folytatjuk az előző cikkben megkezdett témát. Vagyis miért szeretjük a 80-as, 90-es évek szerepjátékait, rendszer és más szempontok alapján? Univerzális rendszerek Nagyjából a 80-as évek végén szélesedett ki a játszott játékok körében a feldolgozott zsánerek köre. Ez nem jelenti azt, hogy korábban…

Tovább
Szólj hozzá!

Retro Kincsek 53. - TORG: Roleplaying the Possibility Wars

2021. december 01. 17:10 - Barnabas Birkas

A Sliders találkozása a Csillagkapuval és a Világok Háborújával

  Első Kiadás: 1990  A TORG szerepjáték a WEG kiadónál jelent meg, Greg Gorden és Bill Slavicsek alkotásaként. Definíciója szerint egy moziélményre törekvő, stílusokon átívelő játék, ahol a kőkorszak találkozik a kibertechnológiával, a mágia az űrkorszakkal: sok szempontból hasonlít a Rifts…

Tovább
12 komment
süti beállítások módosítása